Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

b1
Witamy w Bibliotece

Zespołu Szkół nr 2 

im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie

„Gdy masz jakieś wątpliwości –
idź do biblioteki”
(J. K. Rowling)

 Posiadamy systematycznie aktualizowany księgozbiór. Organizujemy różnego rodzaju konkursy, imprezy i wystawy.

W bibliotece możesz:

  • wybierać i wypożyczać książki,
  • przeglądać czasopisma,
  • poszukiwać informacji,
  • korzystać z Internetu,
  • relaksować się i wypoczywać
    w spokoju :)

W naszej bibliotece KAŻDY jest mile widziany i NIKT nie jest do niczego zmuszany.
Przyjdź – tutaj nie odpytujemy
i nie stawiamy stopni!

 

blog 3

„Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.” (Marek Edelman, przywódca powstania w getcie warszawskim)

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w likwidowanym getcie warszawskim. Jednym z jego przywódców był Marek Edelman, późniejszy kardiochirurg. Była to bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych getta (Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego) z Niemcami toczona od 19 kwietnia 1943 r. do 15 czerwca 1943 r. – największy akt zbrojnego oporu Żydów w czasie II wojny światowej. Wybuchło w poniedziałek wielkanocny Wielkiego Tygodnia – w wigilię żydowskiego święta Pesach. Powstańcy wiedzieli, że nie mają szans na zwycięstwo, walczyli jednak o co innego: o ocalenie swojej godności i człowieczeństwa, o pokazanie światu, że nie godzą się potulnie na rzeź. Honorowa śmierć w walce zapewniała ofiarom hitleryzmu pamięć.

(Więcej na blogu biblioteki)