Wieczorne spotkanie w kobiecym gronie 26 marca upłynęło nam przy kubku gorącego budyniu przy okazji Światowego Dnia Budyniu. Tym razem nasze rozmowy dotyczyły tradycji wielkanocnych.

W jesieni informowaliśmy, że nasz internat już po raz kolejny przystąpił do akcji charytatywnej "Pola nadziei". Wówczas posadziliśmy żonkile https://zs2.rzeszow.pl/index.php/internat/aktualnosci/3581-znowu-sadzimy-zonkile-dla-hospicjum, które jednak potrzebują jeszcze trochę czasu, żeby w pełni zakwitnąć:-)

Dlatego na rzecz wspomnianej akcji wykonaliśmy żonkile papierowe, które Ola i dwie Natalie dostarczyły we wtorek, 26 marca, do siedziby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomóc potrzebującym:-)

W czwartek, 21 marca udaliśmy się do rzeszowskiego Domu Sztuki na wernisaż wystawy "2. Triennale Malarstwa Studenckiego". Mogliśmy obejrzeć tam nagrodzone prace młodych adeptów malarstwa oraz podziwiać ich umiejętności artystyczne. Wyjście było bardzo udane, o czym świadczą nasze zadowolne miny na poniższych zdjęciach:-)

Za nami już kolejne - trzecie - spotkanie z przedstawicielami Koła Naukowego Dietetyków URz. Dzisiaj obalaliśmy nabardziej rozpowszechnione mity żywieniowe, rozmawialiśmy też o faktach dotyczących zdrowego odżywiania. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i przekazaną wiedzę:-)

21 marca celebrujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia zakładamy wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Celem święta jest zwrócenie uwagi na osoby zmagające się z tą wadą genetyczną i ich potrzeby, zwiększanie świadomości społecznej na temat zespołu Downa i promowanie praw tych osób, aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, a także integrowanie się z nimi.

Młodzież zamieszkująca nasz internat wraz z wychowawcami wybrała się na Marsz Kolorowych Skarpet - w ten sposób chcieliśmy także podkreślić odrębność, z poczuciem której na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa.

Nie bez powodu pokonaliśmy dystans zawierający komponenty liczby 21.

Wszyscy uczestnicy marszu otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

20 marca o godz. 19.45 zakończyły się wybory na przewodniczącego Młodzieżowej Rady Internatu. W wyborach zwyciężyła Kamila z grupy II. Wybranej przewodniczącej gratulujemy! Pozostali kandydaci pozostają do dyspozycji opiekuna MRI. Kadencja przewodniczącej rozpocznie się 1 września 2024 r.  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nasze internackie Kółko Teatralne zaprezentowało spektakl "Co się na tej wsi porobiło..?". Aktorzy przedstawili obraz dawnej wsi i zmian, które nastąpiły wraz z upływem lat. Dialogi prowadzone wiejską gwarą rozbawiały zgromadzoną publiczność. Spektakl był miłą dla ucha i oka rozrywką. Brawa dla naszych aktorów! :)

Święto Liczby Pi to wydarzenie, którego datę wyznaczają 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14. Jest to amerykański zapis daty 14 marca. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszym internacie konkurs. Jego celem było zapisanie z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Zwycięzcą został Demian, który prawidłowo przedstawił 22 cyfry po przecinku. Zapis wyglądał naprawdę imponująco. Gratulujemy świetnej pamięci!

Wszystkim piekarzom i cukiernikom składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wiele pomyślności, wytrwałości w trudnych dla rzemiosła czasach, a przede wszystkim pomysłów na ciągły rozwój.

Marcowe spotkanie planszówkowe za nami. Tym razem do rozgrywek wybraliśmy grę "Bang". Cechuje się ona dużą dynamiką oraz interakcją pomiędzy graczami. Gra osadzona jest w realiach Dzikiego Zachodu. Każdy z graczy wciela się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata, a celem jest wyeliminowanie przeciwników. Szczególnie ważnym elementem gry jest fakt, że rola każdego z graczy jest tajna i nigdy nie wiemy kto jest przyjacielem, a kto wrogiem:-)

Wtorkowe popołudnie bardzo miło spędziliśmy w kręgielni "Galaktyka". Wyjście było kolejną doskonałą okazją do integracji. Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć.

W związku z obchodzonym 12 marca Dniem Matematyki my również jako internat przyłączyliśmy się do corocznej akcji zainicjowanej w 2014 r. przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve i zorganizowaliśmy konkurs matematyczny. W tym roku do wspólnej matematycznej zabawy zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich grup, aby - tym razem na wesoło - sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne. Okazało się, że matematyka nie musi być nudna, a wieczór spędzony na rozwiązywaniu zagadek matematyczno-logicznych okazał się miło spędzonym czasem. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Znamy już wyniki II edycji konkursu plastycznego "Żołnierze Wyklęci - bohaterowie, o których pamiętamy". Nagrody otrzymały dziewczęta:

I miejsce -  Julia Sz.

II miejsce  -  Natalia Sz.

Gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest hucznie obchodzony w naszym internacie. Nie inaczej było również w tym roku. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Oprócz życzeń przygotowali muzyczną oprawę uroczystej kolacji. Kolacji towarzyszyła miła atmosfera.

Tradycyjnie jak co roku w naszym internacie odbyły się warsztaty, na których przygotowaliśmy stroiki wielkanocne metodą decoupage. Efekty naszej pracy na załączonych zdjęciach.