Zachęcamy do zapoznania sie z projektem "Praktyki bez granic".

Projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

NR UMOWY:

POWER VET-2019-1-PL01-KA102-062512

Czas trwania projektu: 18 miesięcy

od 1.10.2019 r. do 31.03.2021 r.

Projekt „Praktyki bez granic” będzie realizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie we współpracy z partnerami z Portugalii, Hiszpanii i Słowacji.

Projekt zakłada wyjazd 68 uczniów klas II i III technikum ekonomicznego, logistycznego i spedycyjnego na 3-tygodniowe praktyki i staże zawodowe.

Podstawowym celem projektu jest przyrost i doskonalenie umiejętności zawodowych uczestników praktyk i staży, doskonalenie sprawności wykorzystywania przy wykonywaniu zadań zawodowych technologii cyfrowych i nowoczesnych narzędzi pracy, a także sprawność porozumiewania się w języku angielskim w sytuacjach zawodowych i życia codziennego. Wpłynie to w perspektywie na lepsze wyniki w nauce, większą atrakcyjność i szanse na rynku pracy, ułatwi proces przechodzenia od procesu uczenia się do zatrudnienia, zwiększy mobilność i wpłynie na obniżenie bezrobocia wśród absolwentów.

03 logo ue efs   FRSE logo   POWER logo