28 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę przewodników i opowiedzieli cudzoziemcom z INPRO o najciekawszych zabytkach Rzeszowa. Uczniowie przybliżyli zagranicznym przyjaciołom historię naszego pięknego miasta. Głównymi punktami spaceru były między innymi Zamek i Letni Pałac Lubomirskich, Aleja Pod Kasztanami, kościół Bernardynów i kościół św. Wojciecha i Stanisława, ul. 3 Maja oraz rzeszowski rynek. Obcokrajowcy poznali także historię najsłynniejszego symbolu Rzeszowa, pomnika Czynu Rewolucyjnego. Po spacerze uczestnicy udali się na poczęstunek do włoskiej restauracji La Sueva, a na pamiątkę otrzymali anglojęzyczne foldery o Rzeszowie. Całe wydarzenie przeprowadzone było w języku angielskim. Pomysłodawcą i organizatorem projektu była p. Karolina Duży.