We wtorek 20 maja oraz w czwartek 22 maja 2014 w ramach projektu  „The world around us and we around the world” uczniowie z klas 1 at i 1 tp brali udział w telekonferencji ze szkołą Joel E. Barber  w USA. Konferencja była przeprowadzona pod kierunkiem pani Karolina Duży, oraz po stronie USA pani Megan Wood i pana Rod-a Howe.

W trakcie „spotkania” uczniowie rozmawiali o historii, kulturze i tradycjach obu krajów,  wymieniali się spostrzeżeniami na temat sposobów spędzania wolnego czasu, muzyki, i kina. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie językowo i zostali pochwaleni zarówno przez swoich amerykańskich rówieśników jak i przez ich nauczycieli. Telekonferencja zakończyła się obustronną deklaracją kontynuowania współpracy w przyszłym roku szkolnym.  Po stronie USA w konferencji udział wzięli dziennikarze z lokalnej gazety, relacja z naszej konferencji trafiła na stronę tytułową.

2014-05-23