Oferta edukacyjna 2024/2025
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

Nauka większości przedmiotów ogólnokształcących w zakresie podstawowym kończy się po pierwszej klasie nauki w liceum.

Uczeń wybierający naukę języka polskiego, matematyki lub języka obcego w zakresie rozszerzonym może rozpoczynać realizację tych przedmiotów w zakresie rozszerzonym w klasie pierwszej.

W klasie drugiej i trzeciej uczeń może wybrać od dwóch do czterech przedmiotów w zakresie rozszerzonym (w tym wybrane w klasie pierwszej).

Wprowadzone zostały przedmioty uzupełniające o nazwach:

• „historia i społeczeństwo” – dla osób nie wybierających rozszerzonej historii
  • „przyroda” - dla osób nie wybierających w zakresie rozszerzonym jednego spośród następujących propozycji: biologia, geografia, fizyka, chemia.

Każdy uczeń naszej szkoły będzie się uczył dwóch języków obcych. Oferujemy: język angielski, niemiecki, rosyjski i włoski.

Poziomy językowe dla absolwentów gimnazjów:

• Grupy dla początkujących (uczniowie którzy nie mieli wcześniej styczności z danym językiem obcym i zaczynają naukę od zera).
  • Grupy kontynuacyjne  o różnym stopniu zaawansowania

Nasza szkoła daje szerokie możliwości udziału w różnorodnych zajęciach uzupełniających, pozwalających rozwijać zainteresowania i uzdolnienia oraz ułatwiające wybór kierunku dalszego kształcenia.