Witamy w Bibliotece

„Gdy masz jakieś wątpliwości –
idź do biblioteki”
(J. K. Rowling)

Posiadamy systematycznie aktualizowany księgozbiór. Organizujemy różnego rodzaju konkursy, imprezy i wystawy.

W bibliotece możesz:

• wybierać i wypożyczać książki,
  • przeglądać czasopisma,
  • poszukiwać informacji,
  • korzystać z Internetu,
  • relaksować się i wypoczywać
    w spokoju :)

W naszej bibliotece KAŻDY jest mile widziany i NIKT nie jest do niczego zmuszany.
Przyjdź – tutaj nie odpytujemy
i nie stawiamy stopni!

blog 3

„Wszystko jest poeimage001zją” – przekonywał, i nie bez racji, Edward Stachura. Trzeba jednak umieć tę poezję zobaczyć, a potem utrwalić w słowach to, co niepowtarzalne i tak bardzo ulotne. Nawet wśród najmłodszego pokolenia są tacy, którzy widzą i czują więcej, szerzej, pełniej i bardziej wyjątkowo niż pozostali, a potem jeszcze potrafią o tym, co dostrzegli, pięknie napisać. Należą do nich z pewnością wszyscy, którzy wzięli udział w Konkursie Poetyckim „Na Początku Było Słowo”, nawet jeśli w tym roku nie zostali nagrodzeni. Jury nie mogło jednak przyznać nagród wszystkim, więc spośród dobrych wyłoniło najlepszych.

Otrzymaliśmy liczne zgłoszenia ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, m.in. z Rzeszowa, Jarosławia, Jasła, Nowej Dęby, Brzostka, Malinia, Ustrobnej, Stalowej Woli. Niespodzianką stał się dla nas fakt, że wśród laureatów i wyróżnionych znalazło się aż troje uczniów z jednej szkoły. Jest to wynik godny zauważenia i podkreślenia.

Oto laureaci Konkursu Poetyckiego „Na Początku Było Słowo” 2021:

I miejsce – PATRYCJA WÓJCIK, kl. II bg, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie za wiersze: Milijon, Spod niebieskiej gwiazdy, Akademia romantyczna

II miejsce – JAKUB MIKLUS, kl. VIII b, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli za wiersze: Nicość liryczna, Pandemia, Rozmyślania wierszoklety

III miejsce – JULIA CZERWIEC, kl. II b, Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie za wiersze: Papierowe sny, Pasja, Zegar

Ponadto jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia następującym uczniom:

DOMINIKA SKIBA, kl. VIII b, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli za wiersze: Konkurs, Czy to koniec?, Smutek

KACPER ŻYCZYŃSKI, kl. VII c, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli za wiersze: Samotność, Nowe życie, Anielski taniec

Gratulujemy laureatom, wyróżnionym, wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom i już dzisiaj zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. W sprawie przekazania nagród skontaktujemy się z nauczycielami-opiekunami uczniów.

Zapraszamy do zapoznawania się z nagrodzonymi wierszami, które będą publikowane w zakładce "Biblioteka" na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 2 oraz na blogu biblioteki szkolnej od 19 do 23 kwietnia.