mgr Małgorzata Dziadzio-Świder

Kierownik Szkolenia Praktycznego

Kontakt: 17 7482945

Godziny pracy kierownika szkolenia praktycznego w roku szkolnym 2023/2024:

poniedziałek od 7.30 do 15.30
wtorek od 8.30 do 16.30
środa od 7.30 do 15.30
czwartek od 7.30 do 15.30
piatek od 7.30 do 15.30

Do zadań kierownika szkolenia praktycznego należy:

1. Pełnienie nadzoru organizacyjnego i pedagogicznego nad przebiegiem praktyki zawodowej (opracowanie planu praktyk zawodowych)
  2. Organizowanie i nadzór nad przebiegiem egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w technikach.
  3. Przygotowanie harmonogramu praktyk zawodowych .
  4. Ustalanie z zakładami pracy miejsc odbywania praktyk zawodowych.
  5. Wizytowanie uczniów na praktykach zawodowych, prowadzenie arkuszy spostrzeżeń i uwag na temat jakości odbywanych przez uczniów praktyk.
  6. Terminowe opracowywanie materiałów sprawozdawczych z praktyki zawodowej
  7. Współdziałanie z radą pedagogiczną w zakresie szkolenia praktycznego.
  8. Współdziałanie z rodzicami w zakresie szkolenia praktycznego
  9. Wypełnianie dokumentacji pedagogicznej dotyczącej ocen (klasyfikacji) z praktyk zawodowych .
  10. Reprezentowanie szkoły w kontaktach z pracodawcami.

Praktyka  dla uczniów Technikum

Obowiązkiem kierownika szkolenia praktycznego jest zapoznanie,  uczniów ze szczegółowymi wymaganiami edukacyjnymi, wynikającymi z realizowanego programu praktyk oraz sposobami sprawdzania osiągnięć edukacyjnych.

Kierownik szkolenia praktycznego  przedstawia powyższy regulamin każdej klasie nie później niż tydzień przed rozpoczęciem praktyki zawodowej.