Pedagog szkolny, pedagog specjalny

Godziny pracy pedagoga w roku szkolnym 2023/2024:

Poniedziałek - 10.00 - 16.30
Wtorek - 7.00 - 14.00
Środa - 7.00
 - 13.30
Czwartek - 7.00 - 14.00
Piątek - 7.00 - 12.00

Pedagog specjalny

Godziny pracy pedagoga specjalnego w roku szkolnym 2023/2024:

Poniedziałek - 7.00 - 12.15
Wtorek - 12.15 - 17.30
Środa - 13.00
 - 16.30

Możesz przyjść z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

KTO CHCE, SZUKA SPOSOBU.

KTO NIE CHCE, SZUKA POWODU.

Do zadań pedagoga szkolnego należy:

1. prowadzenie badań i działań diagnostycznych, diagnozowanie indywidualnych potrzeb, możliwości psychofizycznych uczniów

2. udzielanie uczniom, rodzicom, nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej

3.dokonywanie wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania uczniów objętych kształceniem specjalnym

4. prowadzenie działań z zakresu profilaktyki uzależnień

5. prowadzenie działań z zakresu doradztwa zawodowego

6. podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczo-profilaktycznego

7. działania na rzecz organizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

8. współpraca z instytucjami (policja, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, kuratorzy sądowi, ośrodki pomocy społecznej, inne).

Dodatkowe czynności pedagoga szkolnego:

· Przewodnicząca Zespołu Wychowawczego,

· Przewodnicząca Szkolnej Komisji Stypendialnej,

· Przewodnicząca Zespołu ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Członek Komisji Statutowej.