Dnia 20 grudnia 2016 r. uczniowie z klasy 3a wzięli udział w zajęciach w ramach innowacji administracyjno-księgowej, które przeprowadził dr Tomasz Skica z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Na warsztatach omawiane były zagadnienia związane z systemem podatkowym w Polsce (definicja i kwalifikacja podatków, quasi podatki, struktura budżetu państwa, funkcje podatków, sytuacja podatkowa i budżetowa Polski na tle innych krajów) oraz strukturą systemu budżetowego w Polsce (budżet środków europejskich,  konstrukcja budżetu, dochody i wydatki budżetowe).
Zajęcia były bardzo interesujące, pomogły w usystematyzowaniu wiedzy, co jest szczególnie ważne przed zbliżającym się egzaminem zawodowym.