Uczniowie technikum realizujący innowację prawno-policyjną wzięli udział w IX edycji Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa, które organizowane było przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Podczas tego święta w  Kampusie WSPiA pojawiło się blisko 30 służb, instytucji i organizacji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Prezentowali oni wyposażenie oraz umiejętności podczas prezentacji i pokazów dynamicznych. Jednym z ciekawszych punktów był pokaz przygotowany przez Straż Pożarną, Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz studentów WSPiA.

Młodzież mogła zobaczyć wspólne działania tych służb podczas zdarzenia drogowego połączonego z ratownictwem chemicznym, oględzin oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Żołnierze Obrony terytorialnej pokazali symulację pola walki. Odbył się również pokaz wyszkolenia psów służbowych, przeszukania samochodu oraz szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Duże wrażenia na uczestnikach święta robiło także doskonałe wyposażenie, jakim dysponują Podkarpackie służby mundurowe. W Kampusie WSPiA zaparkowała armatohaubica samobieżna 155 mm „KRYL” produkowana w HSW. Były „ROSOMAKI”, moździerz „RAK” i pojazd terenowy „Skorpion”. Można było zobaczyć patrol policji konnej, ambulans pogotowia ruchu drogowego, motocykl Harley Davidson oraz mobilne urządzenie do prześwietlania bagażu. Pojawiły się również strażackie pojazdy ratownictwa technicznego oraz rozpoznania zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i nuklearnych (jeden z dwóch w Polsce).

Nie zabrakło prezentacji przygotowanych przez studentów i pracowników WSPiA. Przez całą można było poznać wyposażenie Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej oraz Kół Naukowych: Kryminalistyki i Kryminologii, Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Pro Securitas”, Bezpieczeństwa Granicznego oraz Koła Strzeleckiego.