Celem Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie” jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie wśród uczniów. Bardzo ważne jest, aby świadomość prawna dzieci i młodzieży rosła, a także aby polska młodzież miała solidne podstawy prawne. Dlatego też trzeba od najmłodszych lat kształtować postawę szacunku do prawa. Przyczynia się do tego m.in. Akademia Wiedzy o Prawie.

Tegoroczna edycja Akademii realizowana była w całości w formie on-line i składała się z trzech etapów oraz ceremonii wręczenia nagród:

• Etap pierwszy – szkolny - zrealizowany w formie quizu za pomocą specjalnej aplikacji. Odbył się w dniu 29 marca 2021 roku. Do tego etapu przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły.
  • Etap drugi – okręgowy – w tym etapie uczestnicy musieli rozwiązać kazusy oraz odpowiedzieć na pytania zamknięte do przedstawionych zagadnień. Odbył się w dniach 12-13 kwietnia 2021 roku. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 3 uczennice: Oliwia Polanowska (klasa II ag), Wiktoria Sroka (klasa II bs) i Weronika Stawarz (klasa II ag).
  • Etap trzeci – centralny - Finał - będzie składał się z wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Akademii Konkursu. Odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2021 roku. Do centralnego etapu zakwalifikowała się Oliwia Polanowska – GRATULUJEMY!

Stronia konkursu: https://konkursakademia.pl/dane.php