22 listopada rozpoczęły się Dni Honorowego Dawstwa Krwi. Z tej okazji nasza szkoła została wyróżniona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie jako placówka szczególnie zaangażowana w edukację i promocję honorowego oddawania krwi wśród młodzieży. Zostaliśmy uhonorowani specjalnym odznaczeniem Centrum Krwiodawstwa, a nasi najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Po uroczystości uczestnicy mieli wyjątkową okazję zwiedzenia RCKiK „od kuchni”, zobaczyć, jaką drogę pokonuje oddana przez nas krew zanim trafi do potrzebujących.

Jako szkoła czujemy się wyróżnieni i jeszcze bardziej zmotywowani do organizowania regularnych akcji „Rejtan oddaje krew”. Zachęcamy wszystkich zdrowych, pełnoletnich uczniów do włączenia się w przedsięwzięcie, kolejna akcja już po feriach.

Pamiętaj, krew to bezcenny lek, który ratuje życie, a którego nie da się wyprodukować ani niczym zastąpić.

Zobacz relację w TVP3 Rzeszów