Minister Edukacji ogłosiła rok szkolny 2016/2017 ROKIEM WOLONTARIATU.

Jest to ogromne wyróżnienie i uznanie dla wszystkich, często anonimowych wolontariuszy, którzy nie szczędzą czasu ani sił, aby nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym.

Oficjalna i najczęściej używana definicja mówi: „wolontariat to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie”.

Natomiast wolontariusz to "każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji, instytucji i osób indywidualnych wykraczając poza więzi koleżeńsko-rodzinne".

Wolontariusze z naszej szkoły działają w ramach Szkolnego Koła Caritas oraz Klubu Ośmiu, a ich zaangażowanie pozwala na przeprowadzenie wielu pożytecznych działań dla szkoły i najbliższego środowiska.