Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

15 miedzynarodowakonferencjaMiędzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” poświęcona jest szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem, właściwym korzystaniem i zagrożeniach, które związane są z Internetem. Adresatami wydarzenia są przedstawiciele sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz dostawców usług i treści internetowych.

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Ogólnoeuropejska kampania ma na celu przez cały miesiąc podnosić świadomość na temat cyberbezpieczeństwa. Celem jest nie tylko przestrzeganie przed potencjalnymi zagrożeniami, ale również promowanie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką prezentacją pt. „Cyberprzemoc wśród dzieci i młodzieży”.

Zespół ds. cyberbezpieczeństwa szkoły

14 miedzynarodowaMiędzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” poświęcona jest szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem, właściwym korzystaniem i zagrożeniami, które związane są z Internetem. Adresatami wydarzenia są przedstawiciele sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz dostawców usług i treści internetowych.

W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, konferencja przyjęła formułę online. W dniach 29-30 września odbyły się sesje plenarne, a transmisja prowadzona była z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie usytuowano studio konferencyjne. W dniach 1-2 października odbyły się warsztaty prowadzone w formule online z wykorzystaniem narzędzia ZOOM. Naszą szkołę reprezentował p. Paweł Sosnówka, który wziął udział w kilku ciekawych panelach tematycznych, m.in.:

Miejsce I

 • Dawid Rapczan kl. 1a
 • Adrian Naborny kl. 1f

Miejsce II

 • Kalisztan Rafał kl. 1a
 • Kość Lidia kl. 1c
 • Przybysz Monika kl. 1p
 • Siwiec Magdalena kl. 1a

Miejsce III

 • Grzelak Joanna kl. 1p
 • Jacek Karolina kl. 1p
 • Łabaj Karolina kl. 1p
 • Organiściak Marlena kl. 1c
 • Wiśniowski Szymon kl. 1c

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szanowni Państwo,

wśród działań podejmowanych w roku szkolnym 2020/2021 znajduje się edukacja zarówno dzieci, jak i rodziców w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego. Istnieje wiele zagrożeń, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, a naszym celem jest zadbać o bezpieczeństwo własne, ale przede wszystkim naszych podopiecznych. Należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, urządzeń mobilnych i technologii cyfrowych.

Poniżej podano linki do ciekawych poradników, w których poruszone są tematy związane z bezpieczeństwem cyfrowym i jego zagrożeniami.

LINK 1

LINK 2

LINK 3

Zapraszamy również do zakładki na stronie internetowej, na której znajdziecie Państwo aktualne informacje dotyczące cyberbezpieczeństwa:

Corocznie w ZS2 organizowany jest Tydzień Bezpieczeństwa w Sieci. W tym roku uczniowie wszystkich klas pierwszych na lekcjach informatyki oglądnęli cykl filmów dydaktycznych z portalu Cyfrowobezpieczni.pl : „Cyberprzemoc”, „Bezpieczeństwo finansów” , „Prawa autorskie”, „Seksting i granice własnej prywatności”, „ Wiarygodność informacji w Internecie” oraz „Świadome kreowanie wizerunku w Internecie”.                                                                      

Uczniowie mogli również wykazać się swoją wiedzą na szkolnym konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Sieci. Chętnych było wielu, ale okazało się, że o zwycięstwo nie było łatwo. Laureaci konkursu w nagrodę otrzymają wysokie oceny z informatyki, a wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani drobnymi słodyczami. 

 

Internet jest ważną częścią życia, warto więc wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Zapraszamy młodzież na darmowe szkolenie organizowane przez Facebook, podczas którego uczniowie i ich nauczyciele dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po sieci. Spotkanie w formie webinaru potrwa ok. 45 minut i będzie dostępne stronie Przestrzeń from Facebook, a jego premierę zaplanowano na czwartek, 21 maja, o godz. 14.30. Więcej informacji o tym, jak dołączyć do spotkania, jest dostępne na stronie wydarzenia.

Podczas szkolenia eksperci z Facebooka poruszą wiele istotnych dla bezpieczeństwa w sieci tematów takich jak: niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać młodych użytkowników w Internecie; jak radzić sobie z hejtem i jak reagować w przypadku doświadczania internetowej przemocy ze strony rówieśników.

webinar

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1 technikum1 liceum do wzięcia udziału w konkursiedbi

WIEDZY

O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

Zakres materiału na konkursowym teście zamkniętym obejmuje:

Obecna sytuacja związana z kryzysem wywołanym przez COVID-19 zmusiła wiele firm i instytucji publicznych, w tym szkoły, do pracy i nauki w formie zdalnej. Mogą być w ten sposób narażone na celowe ataki cybernetyczne. Należy zaznaczyć, że wszystkie takie działania mają wspólny wątek – działalność oszukańczą. Naszym celem jest zadbać o bezpieczeństwo własne, ale również naszych podopiecznych. Poniżej znajdują się informacje dotyczące bezpieczeństwa IT w zdalnym nauczaniu, a także poradniki dotyczące ważnych kwestii bezpieczeństwa cyfrowego.

Poniżej załączniki do zapoznania się.

Poniżej zamieszczamy link do artykułu i materiałów dotyczących zagrożeń i zaleceń działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów:

 

W dniach 17-18 września 2019 r. w Warszawie odbyła się 13. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Konferencja poświęcona była zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie. Adresatami wydarzenia byli przedstawiciele sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz dostawców usług i treści internetowych.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały między innymi wyniki najnowszych badań poświęconych bezpieczeństwu online, wyzwania w zakresie bezpieczeństwa internetowego, a także nowe pomysły w zakresie zastosowania nowych mediów i nowych technologii w procesie edukacji dzieci i młodzieży.

W naszej szkole w marcu odbył się konkurs propagujący bezpieczeństwo w sieci.  Uczniowie przygotowywali plakaty o wyżej wymienionej tematyce. Zwycięskie prace można było podziwiać w holu szkoły.

 • I miejsce – Paulina Miazga, kl. 1 bt
 • II miejsce – Wiktoria Nagórna, kl. 1 gt
 • III miejsce – Agata Żurawska i Natalia Wnęk, kl. 1 et oraz Dominik Wiącek, kl. 1 gt

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

7 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył sie konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Sieci. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. Aż 63 osoby zmagały się z pytaniami testowymi dotyczącymi cyberbezpieczeństwa a także cyberprzestępstw. Walka była wyrównana, a najwięcej punktów zdobyli uczniowie:

Miejsce I

 • Wyka Wiktoria kl. 1 a 

Miejsce II

 • Lisak Dominika kl. 1 p
 • Pudysz Anita kl. 1 p
 • Rączka Gabriela kl. 1 a
 • Szybisty Damian kl. 1 c

Miejsce III

 • Klimasz Martyna kl. 1 b
 • Marzec Łukasz kl. 1 f
 • Kosior Bernadeta kl. 1 a

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zachęcamy rodziców i uczniów o zapoznanie się z prezentację dotyczącą cyberazgrożeń:

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1 technikum i 1 liceum do wzięcia udziału w konkursielogoDBI

WIEDZY

O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

Termin konkursu: 7 lutego 2019 r. godz. 1040

Zakres materiału na konkursowym teście jednokrotnego wyboru obejmuje: