Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

 

Dzisiaj Dzień Dziecka!

 Z tej okazji pragniemy wszystkim dzieciom - tym małym i dużym - złożyć najserdeczniejsze życzenia:

samych radosnych chwil,

kolorowych dni pełnych słońca i usmiechu oraz dziecięcej wiary, również - a może przede wszystkim - w to, co niemożliwe:-)

 

Szczęśliwego Dnia Dziecka dla Wszystkich!

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w konkursie i przysłanie zdjęć swoich pupili:-) Wszystkie Wasze zwierzaki są kochane i cudne, dlatego wybór zdjęć był bardzo trudny. Ostatecznie:

I miejsce przyznaliśmy Wiktorii Ż. za zdjęcie psa - Carmen,

II miejsce zajęła Wiktoria L. za zdjęcie królika - Karola,

III miejsce zajeła Ola F. za zdjęcie śpiącego szczeniaczka - Happy.

Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną przekazane w miesiącu wrześniu.

Pozdrawiamy, opiekunowie sekcji kulturalno-oświatowej.

26 maja w Polsce obchodzimy Dzień Matki. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W późniejszych czasach Cesarstwo Rzymskie przyjęło chrześcijaństwo i tym samym zabroniono wyznawania innych bogów. Zwyczaj ten powrócił w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą "Niedziela u matki". Początkowo co roku w czwartą niedzielę postu odprawiano modły w najbliższej katedrze. W zwykłe niedziele odbywały się one w pobliskich kościołach. Dzień, w którym obchodzono to święto, był wolny od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do XIX wieku. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej.

Obecnie dniu swojego święta matki są zwykle obdarowywane przez swoje dzieci laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami.

Przypominamy, że jeżeli ktoś z Was ma jakieś pytania, wątpliwości czy problemy lub chciałby po prostu porozmawiać - jesteśmy dla Was. Możecie się z nami kontaktować poprzez aplikację Teams, pocztę elektroniczną lub telefonicznie:-)

Zachęcamy do uczestnictwa w webinarze na temat cyberbezpieczeństwa, które odbędzie się 21 maja (czwartek) w godzinach 14.30 - 15.30.

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/3256747094358510/

Tegoroczna Noc Muzeów ze względu na pandemię Covid-19 nie odbędzie się w dotychczasowej formie. Jednakże w miejsce tradycyjnych spotkań ze sztuką muzea przygotowały specjalny program zwiedzania i uczestnictwa w wydarzeniach online. Internetowa Noc Muzeów, która odbędzie się 16 maja w godzinach wieczornych, organizowana jest przez portal muzealnictwo.com oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Poniżej znajdziecie listę muzeów, które przygotowały ofertę z okazji Nocy Muzeów online.

https://historia.org.pl/2020/05/14/noc-muzeow-2020-online-zobacz-jakie-muzea-przygotowaly-specjalny-program/?fbclid=IwAR29ElSX7AIGN61uG2x6Zlya_goWovVA2dBYNgbB0bbw-56_60-XSSY0Udw

6 maja przypada Dzień Teatru Publicznego – w tym roku inny niż poprzednie. Po raz pierwszy przed teatrem nie zobaczymy kolejki ludzi czekających na zakup biletu za grosze. Nie będzie tłumów przy kasie i na widowni. Czy to jednak powód, aby nie świętować? 

W ramach Dnia Teatru Publicznego Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przygotował #RZETEATR NATENCZAS/online, a w jej ramach koncert piosenki aktorskiej. 16 maja o godz. 20:00 na Facebooku i YouTube Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie aktorzy dadzą popis swoich wokalnych i aktorskich umiejętności. Koncert „Nie całuj mnie pierwsza” w wykonaniu Michała Chołki, Mateusza Mikosia i Roberta Żurka święcił tryumfy podczas 26. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. Najpiękniejsze piosenki o miłości, jakie przez lata można było usłyszeć z ust aktorów teatru, wybrzmią ponownie – tym razem z pustej Dużej Sceny Teatru im. W. Siemaszkowej. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online.

https://www.facebook.com/events/359602274996782/

W tym tygodniu swoje osiemnaste urodziny obchodzą: Ola M., Ola W. oraz Ola Z. z grupy dziewcząt klas drugich. 
Z tej okazji Pani Kierownik oraz wszyscy wychowawcy składają Wam najserdeczniejsze życzenia!

 

Z radością informujemy, że 13 maja 2020 roku swoje osiemnaste urodziny obchodzi Kamil z grupy IV. U progu dorosłości niech nie braknie Ci radości.

Samych sukcesów  w życiu, szczęścia i pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń oraz spotkania na swojej drodze życia samych wspaniałych ludzi życzą:

Pani Kierownik wraz z Wychowawcami

 

Konkurs "Selfie w maseczce" rozstrzygnięty!!!
Wśród zgłoszeń wybrano 3 najlepsze zdjęcia - gratulujemy zwycięzcom: Gabrieli P., Wiktorii K. i Wiktorii L.:) 

Miło nam poinformować, że 8 maja swoje osiemnaste urodziny obchodzi Tomasz z grupy IV.

Samych sukcesów w dorosłym życiu, dużo radości, szczęścia i pomyślności, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń oraz spotkania na swojej drodze życia samych wspaniałych ludzi życzą Pani Kierownik wraz z Wychowawcami.    

Sekcja kulturalno-oświatowa zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Mój zwierzak w obiektywie" (pies, kot, chomik, świnka morska itd.).

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Zdjęcia wysyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując jako temat: konkurs - zwierzak.

Na zdjęcia Waszych ulubieńców czekamy do 25 maja 2020.

Opiekunowie sekcji k-o

7 maja o godzinie 19:15  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw zaprasza na seans „Perłowego guzika" Patricio Guzmána, a wcześniej, o 19:00, na kanale YouTube można obejrzeć „Poezję aktywną - poemat Ewy" Ewy Partum z 1971 roku.

Link do wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=n0PICMg5Fro&list=PLIhe_Bn8rw52L-LqSI4fQrZkVuIeche2g&index=3&t=0s&fbclid=IwAR28-jFQi5J6qRN8fIYmkK-genV9ivC86_0YTujCc9D7DrI3weR3L2PVPVo

8 maja rozpoczyna się wydarzenie filmowe online Docs Against Isolation, które będzie nie tylko zapowiedzią przeniesionego na wrzesień festiwalu Docs Against Gravity, ale również okazją do przypomnienia sobie znanych filmów z poprzednich edycji, których połowa będzie dostępna bezpłatnie.

„Rzucamy wyzwanie izolacji, chociaż wszyscy nadal siedzimy w domach. W końcu filmy dokumentalne pozwalają nam podróżować bez podróżowania, odkrywając ludzi, zjawiska i miejsca, o których nam się nie śniło. Wspólnie przez ekrany telewizorów i komputerów przekroczymy progi naszych domów.” - zapowiadają twórcy festiwalu.

Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce.

Wydarzenie online potrwa do 17 maja. Szczegóły poniżej:

https://mdag.pl/17/pl/warszawa/homepage

https://www.facebook.com/events/557955284854386/