Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

b1
Witamy w Bibliotece

Zespołu Szkół nr 2 

im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie

„Gdy masz jakieś wątpliwości –
idź do biblioteki”
(J. K. Rowling)

 Posiadamy systematycznie aktualizowany księgozbiór. Organizujemy różnego rodzaju konkursy, imprezy i wystawy.

W bibliotece możesz:

  • wybierać i wypożyczać książki,
  • przeglądać czasopisma,
  • poszukiwać informacji,
  • korzystać z Internetu,
  • relaksować się i wypoczywać
    w spokoju :)

W naszej bibliotece KAŻDY jest mile widziany i NIKT nie jest do niczego zmuszany.
Przyjdź – tutaj nie odpytujemy
i nie stawiamy stopni!

 

blog 3

plakat2konkursprezentacja

 

  

Fundacja SŁOWO zaprasza do udziału

w II Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną

"Chrzest Polski"

promującym Święto Chrztu Polski.

Osoby chętne do udziału zgłaszają się

do p. Marzeny Szpunar lub p. Katarzyny Kadyjewskiej.

Prace nalezy przesyłać do 31 października 2021 roku.

Regulamin Konkursu znajduje się w załączniku poniżej.

353px Cyprian Kamil Norwid foto

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji premier Mateusz Morawiecki ogłosił konkursy odnoszące się do twórczości tego wybitnego Polaka. Zachęcamy do udziału w nich - każdy może wybrać konkurs dla siebie! Oto link, pod którym znajdują się szczegółowe informacje na temat poszczególnych konkusrów.

KLIKNIJ TUTAJ!

Osoby chętne do wzięcia udziału w jednym lub kilku z nich powinny zgłaszać się do nauczycieli języka polskiego i plastyki lub do biblioteki szkolnej.

 

Wydział ds. Edukacji Prawnej we współpracy z Wydziałem ds. Mediacji Ministerstwa Sprawiedliwości zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu „Postaw na mediację”.

Ciekawą propozycją spotkań online, zorganizowanych przez F. nr 7 WiMBP w Rzeszowie, były warsztaty online w języku angielskim, które odbyły się w dniu 04.12.2020 r. i nosiły tytuł: „European Union in English”. Poprowadziła je Sylwia K. Mazur z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie, działającym w sieci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Uczestnikami spotkania online byli uczniowie kl. II PS z Zespołem Szkół Nr 2 w Rzeszowie.

W ramach Ogólnopolskiej 10. edycji Narodowego Czytania „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, 4 września 2021 Roku, którego Honorowy Patronat objęła Para Prezydencka -Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna -Filia Nr 7 WiMBP w Rzeszowie, w dniu 7 września 2021r. kontynuowała głośne czytanie zaproponowanej lektury. W tym specjalnym spotkaniu, brały
udział uczennice kl. II ar z Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie. Po wstępie na temat lektury odczytano fragmenty tekstu z podziałem na role. 

W dniu 29.04.2021r. przy współpracy z Filią nr 7 WiMBP w Rzeszowie, odbyła się prelekcja online Katarzyny Kyc z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, pod tytułem: „Zbrodnia Katyńska i Kłamstwo katyńskie”, dla uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie z klas III c, III d, III f .

Prelekcja nawiązywała do 81. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który obchodzony jest 13 kwietnia. Decyzją Stalina z 05.03.1940 roku, NKWD zamordowało ok. 22 tyś. Obywateli II Rzeczypospolitej, w Katyniu, Charkowie i Kalininie, oraz na Ukrainiei Białorusi.

Zakończył się trwający od 18 marca do 30 kwietnia 2021 r. Konkurs Kaligrafii „Nie pazurem, a piórem” adresowany do uczniów szkół podstawowych. Liczba uczestników, a tym samym przysłanych prac przerosła nasze oczekiwania!

Konkursowicze reprezentowali nie tylko szkoły z terenu Rzeszowa, ale także z takich miejscowości jak Breń Osuchowski, Dębica, Dębowiec, Hyżne, Lutcza, Łąka, Rudna Wielka, Sierakośce, Ustrzyki Dolne, Wadowice Górne, Wampierzów, Wola Dębowiecka.

 „Polityka spójności Unii Europejskiej” to tytuł warsztatów online, zorganizowanych przez filię Nr 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 (WiMBP)w Rzeszowie, w dniu 29.01.2021r. Warsztaty poprowadziła Sylwia K. Mazur z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów” przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, działającym w sieci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Uczestnikami spotkania online byli uczniowie kl. II BS (Tech. Ekonomista) z Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie. Koordynatorami spotkania ze strony szkoły byli: P. Jacek Kawa, P. Krystyna Kuczma-Trzeciak i P. Karolina Lipińska oraz bibliotekarka i koordynatorka współpracy: P. Dorota Frańczak. Koordynatorem ze strony WiMBP w Rzeszowie była P. Anna Kurowska - Kierownik Filii nr 7 WiMBP.

Prelegentka rozpoczynając warsztaty, nawiązała do znaczenia Punktu Informacji Europe Direct - Rzeszów dla regionu. Zwróciła uwagę na zadania Punktu oraz działania adresowane młodzieży.

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Bibliotekarz to osoba pracująca w bibliotece. Sprawuje opiekę nad jej zasobami i udostępnia je korzystającym z biblioteki. Powinien mieć wiedzę na różne tematy, co pozwoli mu właściwie pogrupować książki. Misją bibliotekarza jest propagowanie czytelnictwa.

Majowe święto jest dla Polaków dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.

Posłowie zebrani na Sejmie Czteroletnim w Warszawie uchwalili 3 maja 1791 roku konstytucję.

Dziś mają swoje święto bibliofile, czyli miłośnicy książek. Na dzień 23 kwietnia przypada bowiem co roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich stanowiony przez UNESCO w 1995 roku. Jest to okazja do promowania książek i ochrony własności intelektualnej. Z tej okazji odbywają się na całym świecie targi książki oraz liczne imprezy i atrakcje związane z książką, księgarstwem, pisarstwem i czytelnictwem. Tym razem z okazji pisarsko-czytelniczego święta przedstawiamy ciekawostki o znanych pisarzach.

***

Zapraszamy dzisiaj do zapoznania się z wierszami zdobywców dwóch wyróżnień ex aequo w Konkursie Poetyckim „Na Początku Było Słowo” – Dominiki Skiby i Kacpra Życzyńskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje konkurs na plakat skierowany do dzieci i młodzieży. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Informacje o konkursie znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Prace można przesyłać do 18.06.2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

Galeria z pracami uczestników zostanie opublikowana na fanpage’u MEDIACJA na Facebooku (https://www.facebook.com/mediacja.gov/).

Dziś wiersze laureatki III miejsca w Konkursie Poetyckim „Na Początku Było Słowo” – Julii Czerwiec z Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie.

Prezentujemy dzisiaj wiersze laureata II miejsca w Konkursie Poetyckim „Na Początku Było Słowo” – Jakuba Miklusa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Podkarpackie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Rzeszowie zaprasza młodzież do udziału w I Podkarpackim konkursie na esej na temat: „Młodzież w czasie wyzwań pandemii COVID-19”.

Attachments:
Download this file (regulamin_i_dokumenty_m.pdf)regulamin_i_dokumenty_m.pdf[ ]542 kB

Podkategorie