Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

 

Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana -  SZKOŁĄ INNOWACJI

W skład Zespołu wchodzą:

Technikum Nr 2 - klasy z innowacjami

technik ekonomista: administracyjno-księgowa, prawno-policyjna

- technik rachunkowości: administracyjno-księgowa - nowość!

technik logistyk: lotnicza, wojskowa

technik spedytor: wojskowa

VII Liceum Ogólnokształcące - klasa innowacją opiekuńczo- ratowniczą  z elementami pedagogiki, rehabilitacji i ratownictwa medycznego

Zobacz opinie absolwentów o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o szkole i ... zawodach, w których kształcimy

KLIKNIJ => PREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY

Zapraszamy do naszej szkoły!

S rodiestwom

6 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie z gościem honorowym, p. Gabrielem Zajdlem – prezesem Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Spotkanie zorganizowało Koło Języka Rosyjskiego działające od lat w Zespole Szkół nr 2. Gościa powitali opiekun Koła p. Bożena Derewienko i przedstawiciel młodzieży Nikodem Mędrecki.

Pan Gabriel Zajdel przedstawił nam bardzo ciekawą prezentację multimedialną. Opowiedział o historii, celach działalności Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Podkreślił, jak ważna jest współpraca z krajami za naszą wschodnią granicą i jak cenną jest również aktywność Stowarzyszenia na rzecz Polaków za wschodnią granicą prowadzona w Warszawie i na terenie całego kraju. Działalność Stowarzyszenia to organizowanie m.in. konkursów, olimpiad, wspieranie szkół, uczelni. Wydawnictwo Stowarzyszenia z okazji 100-lecia Niepodległości wydało książkę prof. Sabiny Bober pt. „Polskość w obliczu zagrożeń. Od rozbiorów do niepodległości”.

Działalność Stowarzyszenia jest imponująca i niezmiernie interesująca. Kapituła i Zarząd Krajowy Stowarzyszenia w Warszawie przyznaje nagrodę honorową dla obywateli Polski i innych państw angażujących się na rzecz szerzenia wiedzy na temat tradycji, kultury państw wschodniosłowiańskich. Nagrodą tą jest Medal Mickiewicz-Puszkin. Jesteśmy pierwszą szkołą w województwie podkarpackim, która tę zaszczytną nagrodę otrzymała w 2010 r. za krzewienie idei przyjaźni dla naszych wschodnich sąsiadów oraz kształtowanie u młodzieży postaw szacunku i tolerancji wobec innych narodów. W kwietniu 2019 r. nagrodę otrzymał również Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

W uroczystości wzięli udział pani Stanisława Pepera, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie, nauczyciele, uczniowie uczący się języka rosyjskiego oraz osoby zainteresowane tematyką spotkania. Podczas uroczystości pani Stanisława Pepera wraz panem Gabielem Zajdlem wręczyli nagrody zwycięzcom Konkursu Wiedzy o Rosji oraz uczniom aktywnie działającym w Kółku Języka Rosyjskiego. Uczniowie otrzymali również emblematy Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

Uczniowie nagrodzeni: Karolina Kusz, Kamil Ziaja, Mateusz Sobuś, Nikodem Mędrecki, Tomasz Rokoszyński, Maksymilian Gajewski.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, świątecznej atmosferze. Świąteczny nastrój uświetniło przybycie Świętego Mikołaja i pięknych Śnieżynek. Milana, uczennica klasy 1 pg, złożyła wszystkim zgromadzonym śliczne świąteczne życzenia w języku rosyjskim.

Dziękujemy i życzymy wspaniałych świąt Bożego Narodzenia – Koło Języka Rosyjskiego wraz z opiekunem.

Bożena Derewienko