Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Ekologia
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022

oferta t2   oferta l7 

Więcej informacji:

technik ekonomista: innowacja administracyjno-księgowa, innowacja prawno-policyjna

technik rachunkowości: innowacja administracyjno-księgowa

technik logistyk: innowacja lotnicza, innowacja wojskowa

technik spedytor: innowacja wojskowa

VII LO: innowacja opiekuńczo-ratownicza

 

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami absolwentów o naszej szkole

Prezentacja Szkoły

S rodiestwom

6 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie z gościem honorowym, p. Gabrielem Zajdlem – prezesem Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Spotkanie zorganizowało Koło Języka Rosyjskiego działające od lat w Zespole Szkół nr 2. Gościa powitali opiekun Koła p. Bożena Derewienko i przedstawiciel młodzieży Nikodem Mędrecki.

Pan Gabriel Zajdel przedstawił nam bardzo ciekawą prezentację multimedialną. Opowiedział o historii, celach działalności Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Podkreślił, jak ważna jest współpraca z krajami za naszą wschodnią granicą i jak cenną jest również aktywność Stowarzyszenia na rzecz Polaków za wschodnią granicą prowadzona w Warszawie i na terenie całego kraju. Działalność Stowarzyszenia to organizowanie m.in. konkursów, olimpiad, wspieranie szkół, uczelni. Wydawnictwo Stowarzyszenia z okazji 100-lecia Niepodległości wydało książkę prof. Sabiny Bober pt. „Polskość w obliczu zagrożeń. Od rozbiorów do niepodległości”.

Działalność Stowarzyszenia jest imponująca i niezmiernie interesująca. Kapituła i Zarząd Krajowy Stowarzyszenia w Warszawie przyznaje nagrodę honorową dla obywateli Polski i innych państw angażujących się na rzecz szerzenia wiedzy na temat tradycji, kultury państw wschodniosłowiańskich. Nagrodą tą jest Medal Mickiewicz-Puszkin. Jesteśmy pierwszą szkołą w województwie podkarpackim, która tę zaszczytną nagrodę otrzymała w 2010 r. za krzewienie idei przyjaźni dla naszych wschodnich sąsiadów oraz kształtowanie u młodzieży postaw szacunku i tolerancji wobec innych narodów. W kwietniu 2019 r. nagrodę otrzymał również Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

W uroczystości wzięli udział pani Stanisława Pepera, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie, nauczyciele, uczniowie uczący się języka rosyjskiego oraz osoby zainteresowane tematyką spotkania. Podczas uroczystości pani Stanisława Pepera wraz panem Gabielem Zajdlem wręczyli nagrody zwycięzcom Konkursu Wiedzy o Rosji oraz uczniom aktywnie działającym w Kółku Języka Rosyjskiego. Uczniowie otrzymali również emblematy Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

Uczniowie nagrodzeni: Karolina Kusz, Kamil Ziaja, Mateusz Sobuś, Nikodem Mędrecki, Tomasz Rokoszyński, Maksymilian Gajewski.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, świątecznej atmosferze. Świąteczny nastrój uświetniło przybycie Świętego Mikołaja i pięknych Śnieżynek. Milana, uczennica klasy 1 pg, złożyła wszystkim zgromadzonym śliczne świąteczne życzenia w języku rosyjskim.

Dziękujemy i życzymy wspaniałych świąt Bożego Narodzenia – Koło Języka Rosyjskiego wraz z opiekunem.

Bożena Derewienko