Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

1 czerwca uczniowie klasy 2 p uczestniczyli w warsztatach tematycznych zorganizowanych w ramach Dnia Otwartego WSIiZ. Jednym z punktów programu był bardzo ciekawy wykład ,,Obcy wewnątrz nas - czy biomedycyna może nam pomóc?” dra hab. prof.WSIiZ Konrada Szychowskiego. Dowiedzieliśmy się nieco o mającym szerokie zastosowanie związku ,,triklosanie” czy bisfenolu A, obecnych w większości artykułów kosmetycznych używanych przez każdego z nas codziennie np. w paście do zębów, mydłach, szamponach itp. Chemiczne podobieństwo tych związków do niektórych naszych hormonów sprawia, że przy długotrwałym stosowaniu może mieć negatywne działanie na zdrowie i życie człowieka.

Nasi uczniowie mogli zapoznać się również z pracą poszczególnych wydziałów WSIiZ dzięki przygotowanym przez studentów stoiskom. Można było m.in. nauczyć się posługiwania automatyczną pipetą czy poćwiczyć, jak prawidłowo założyć wenflon na manekinie.

Na koniec zaproszono nas na grillowane kiełbaski i szaszłyki do należącej do kampusu karczmy. Były konkursy, pokaz tańca nowoczesnego i dla zainteresowanych możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich.