Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

23 stycznia 2024 r. Koło Stowarzyszenia Polska-Wschód w Zespole Szkół nr 2 zorganizowało spotkanie noworoczne pt. „Tradycje świąteczne w kulturze słowiańskiej”. W spotkaniu uczestniczył Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód Gabriel Zajdel oraz Lingwo-Kulturoznawcze Koło Naukowe z Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z opiekunem dr Katarzyną Buczek. Młodzież przygotowała krótki program związany z tematyką spotkania, a studenci działający w Kole Naukowym opowiedzieli o swojej działalności oraz o studiach i kierunkach lingwistycznych. Przy dźwiękach piosenki świątecznej Czerwonych Gitar "Jest taki dzień" mieliśmy okazję obejrzeć wystawę ikon zaprezentowaną przez Koło Lingwo-Kulturoznawcze.
Dziękujemy bardzo Gościom za przybycie i zaangażowanie w tematykę spotkania.


W dniu 20 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyło się Spotkanie Opłatkowe NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie. Zaproszonych gości powitała Pani Bogusława Buda - Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej. Następnie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie (klasa 2p oraz przedstawiciele klas 1m, 2a, 2ch, 4ps, 5cs) zaprezentowali przedstawienie świąteczne pt. „Boże Narodzenie na świecie”. Po oficjalnych uroczystościach, przemowach gości oraz wręczeniu nagród i odznaczeń, w świątecznej atmosferze, odbyły się spotkania i rozmowy przedstawicieli i sympatyków „Solidarności”.

W dniu 05.01.2024r. uczniowie klas patronackich uczestniczyli w warszatach w języku angielskim na temat „ Visiting Australia - Aussie Culture and slang”. Warsztaty dotyczyły kultury i zwyczajów australijskich i były prowadzone przez Panią dr Paulę Wieczorek w języku angielskim.

Było to nowe i inspirujące doświadczenie językowe dla naszych uczniów.

Studniówka uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana odbyła się 6 stycznia w Hotelu Alabaster w Rzeszowie. Fotorelacja 


Dobiegł końca Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Oto jego laureaci:
I miejsce ex aequo:
Sztyler Miłosz, kl. I d oraz Jagoda Baran, Zofia Szpiech, Nadia Nowak, kl. I t.
II miejsce ex aequo:
Julia Lelek, kl. I ch oraz Jakub Pępek, kl. I d.
III miejsce ex aequo:
Jakub Pyrcz, kl. I d oraz Emilia Rabiejewska, kl. I f.
                          Gratulujemy! 
Dnia 21 grudnia 2023 roku w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie nagród laureatom. 


Dnia 22 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się świąteczne przedstawienie pt. „Boże Narodzenie na świecie”. Uczniowie klasy 2p przygotowali scenariusz tego przedstawienia i ozdoby świąteczne, którymi udekorowali aulę szkoły. Przedstawienie świąteczne miało aspekt geograficzny – zaprezentowano zwyczaje świąteczne w wybranych krajach świata (Brazylia, Japonia, Kamerun, Australia, Stany Zjednoczone, Ukraina i Polska). Zaprezentowano również program słowno-muzyczny, podczas, którego recytowano świąteczne wiersze, śpiewano kolędy i pastorałki. W przedstawieniu uczestniczyli również uczniowie z różnych klas. Nad całością przygotowań do świątecznego przedstawienia czuwała
p. Małgorzata Tasior.

Nowy obraz   

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
życzymy
wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom,
Pracownikom administracji i obsługi
całej społeczności Uczniowskiej oraz Rodzicom
serc wypełnionych siłą , światłem i wiarą, które staną się fundamentem lepszego jutra.

Niech zdrowie sprzyja,
a nadzieja buduje optymizm
na Nowy Rok 2024.
Zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt!

Dyrekcja
Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie


21.12 2023 r. klasy: 1 br, 2 ch i 2 p
uczestniczyły w wyjeździe do Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej pod patronatem błg. Rodziny Ulmów pod opieka Marzeny Szpunar i Magdaleny Ziaji. Zwiedzanie Muzeum w Markowej umożliwiło młodzieży przekazanie wielu wartościowych lekcji i doświadczeń.

  1. Pamięć i historia: Zwiedzanie Muzeum może pomóc młodym ludziom zrozumieć tragiczną historie Holocaustu oraz cenne życie i działania tych, którzy ryzykowali własne życie ,aby ratować innych. To pozwala na budowanie świadomości historycznej i pamięci o wydarzeniach, które miały miejsce podczas II wojny światowej.
  1. Tolerancja i poszanowanie innych: Historia Markowej jest przykładem odwagi i bezinteresowności ludzi, którzy nie patrzyli na różnice etniczne czy religijne . Młodzież może wynieść z tego doświadczenia lekcję tolerancji, akceptacji, różnorodności i poszanowania dla innych ludzi niezależnie od ich pochodzenia.


Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie z ogromną radością ogłasza uruchomienie nowego Laboratorium z Technologią RFID, które jest rezultatem wsparcia udzielonego przez projekt "Rzeszowskie Szkoły Zawodowe Otwarte na Rynek Pracy - edycja 2". To innowacyjne przedsięwzięcie ma na celu dostosowanie edukacji zawodowej do współczesnych standardów i potrzeb dynamicznego rynku pracy.

Główne zalety Laboratorium z Technologią RFID:


Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie z dumą ogłasza otwarcie nowoczesnego Laboratorium Magazynowego, które jest efektem realizacji projektu pn. „Rzeszowskie Szkoły Zawodowe Otwarte na Rynek Pracy – edycja 2”. Celem inwestycji było stworzenie innowacyjnej przestrzeni wspierającej rozwój edukacji w dziedzinie logistyki i magazynowania. Laboratorium zostało wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia i technologie, umożliwiające uczniom zdobycie praktycznych umiejętności związanych z zarządzaniem magazynem oraz logistyką. Nowa przestrzeń pozwoli na zintegrowanie teorii z praktyką, co jest kluczowe dla kompleksowego przygotowania uczniów do wyzwań zawodowych.

Główne cechy Laboratorium Magazynowego:


Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną BOŻONARODZENIOWĄ wykonaną własnoręcznie z życzeniami
w języku niemieckim rozstrzygnięty! Oto zwycięzcy:

I miejsce: Julia Rusinek klasa 1m
II miejsce: Natalia Mendoń klasa 1b
III miejsce: Oliwia Fendryk klasa 2a

Dziękuję za wszystkie piękne prace! Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody!
Frohe Weihnachten!
                                                                                                                   Karina Rabczak

                                                                                                                                                                         

8 grudnia 2023 r. - Konferencja z rachunkowości

W konferencji wzięło udział 8 szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego, które reprezentowali nauczyciele przedmiotów ekonomicznych wraz z uczniami kształcącymi się w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. 

 Podczas spotkania prelegentami byli: 

  1. Pan dr Alfred Szydełko prof. Politechniki Rzeszowskiej, który wygłosił wykład pt. "Inwentaryzacja - księgowo i podatkowo" oraz  
  2. Pani Aleksandra Dołżycka – organizatorka Międzyuczelnianego Koła Naukowego Rachunkowości przy Stowarzyszeniu Księgowym O. Podkarpacki; studentka na kierunku Finanse i rachunkowość Politechniki Rzeszowskiej. 
    Konferencja z rachunkowości przeprowadzona została we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki. 

Organizatorzy konferencji:

M. Dziadzio-Świder
M. Płonka - Czarnota

 

 
 

W listopadzie odbyły się dwa szkolne konkursy historyczno-literackie, w których wzięło udział w sumie 45 uczniów z klas pierwszych i drugich zarówno liceum jak i technikum. Laureatami konkursu
„Ja i Ojczyzna to jedno. Tadeusz Rejtan i jego czasy” zostali:
Samuel Rząsa 2c (I miejsce)
Milena Dulińska 2br (II miejsce)
Amelia Grzybek 2br (III miejsce).

Natomiast zwycięzcami konkursu „Rodzina Ulmów – Samarytanie z Markowej” zostali:
Łukasz Jawniak 1t (I miejsce)
Szymon Maziarz 2br (II miejsce)
Martyna Kłapsa 1m (III miejsce).

Wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Nr 2 oraz IPN Oddział w Rzeszowie miało miejsce w środę 13.12.2023 r. Konkursy przyczyniły się do popularyzowaniawśród młodzieży informacji o postaciach ważnych nie tylko dla naszej szkoły i regionu, promowania wartości z nimi związanych, ale też łączyły wiedzę i umiejętności z różnych humanistycznych dziedzin.
Pomysłodawczyniami i organizatorkami przedsięwzięcia były pani Elżbieta Pięta oraz pani Marzena Szpunar

W dniu 11 grudnia 2023 r. gościliśmy Panią Bogusławę Budę - Przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie oraz Pana Profesora Mariana Irzyka – emerytowanego pedagoga, nauczyciela, wychowawcę, a nade wszystko aktywnego działacza „Solidarności”.

Spotkanie dotyczyło przypadającej w dniu 13 grudnia kolejnej, 42 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Profesor Irzyk przypomniał o sytuacji panującej w Polsce na przełomie lat 70-tych i 80-tych, o genezie powstania wielkiego ruchu społecznego NSZZ „ Solidarność”, o przyczynach wprowadzenia stanu wojennego w dniu 13 grudnia 1981 roku i realiach życia w latach 80-tych.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w żywej lekcji najnowszej historii Polski, którą pamiętają ich rodzice i dziadkowie.

11 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 2 a wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Banków, zorganizowanym przez Klinikę Przedsiębiorczości WSPiA w Rzeszowie. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli trzech banków oraz firmy specjalizującej się w dziedzinie finansów. Prelegenci reprezentujący Bank MBank, Alior Bank, Santander oraz firmę Phinance S.A poruszali zagadnienia związane min. z cyberbezpieczeństwem i strategiami inwestycyjnymi. Każde wystąpienie zakończyło się konkursami oferującymi bardzo interesujące nagrody.

W dniach 8 oraz 9 grudnia 2023 r. wolontariusze Caritas Zespołu Szkół nr 2 brali udział w 23 Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności i dyżurowali w lokalnym supermarkecie. Zachęcali kupujących do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. Otrzymanymi produktami zapełnili po brzegi kilka wózków zakupowych. Były to produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Wszystkie produkty posłużą do przygotowania w okresie świąt posiłków i paczek dla osób ubogich, bezdomnych i starszych.

Wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.
Warto pomagać !!!