Konkurs organizowany jest w roku szkolnym 2023/24 przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie oraz Narodowym Bankiem Polskim.

Turniej ma zasięg wojewódzki i ma na celu budzenie i rozwijanie wśród uczniów  zainteresowań problematyką współczesnych finansów jak również popularyzacja zawodów związanych z tą dziedziną wiedzy, a także upowszechnianie nowoczesnej wiedzy z zakresu finansów i podnoszenie poziomu jej nauczania.
    Podczas turnieju uczniowie będą zmagać się z zadaniami testowymi z zakresu podstaw ekonomii, finansów, elementów statystyki i prawa oraz zadaniami praktycznymi obejmującymi tematyką zagadnienia kadr i płace oraz uproszczone formy księgowości.
Załączniki:
  • regulamin