Wystawa „Wielcy polscy ekonomiści” prezentuje ekonomistów, których działalność przypada na dwudziestolecie międzywojenne oraz okres powojenny – do lat 70-tych XX wieku.

Od 2017 r. Narodowy Bank Polski emituje monety upamiętniające wybitnych polskich ekonomistów – składają się one na serię „Wielcy polscy ekonomiści”.

Do tej pory ukazały się monety: Mikołaj Kopernik, Fryderyk Skarbek, Roman Rybarski, Stanisław Głąbiński, Stanisław Grabski, Leopold Caro, Ferdynand Zweig, Adam Krzyżanowski, Adam Heydel, Edward Taylor i Tadeusz Brzeski.

28 października 2021 r. uczniowie mieli okazję poznać bliżej sylwetki i dokonania polskich ekonomistów. Zespół Szkół nr 2 gościł panią dr Władysławę Jastrzębską z Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego, panią Monikę Mularz-Dobrowolską, głównego specjalistę z Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Rzeszowie oraz pana Krzysztofa Sterkowca, zastępcę dyrektora Lubelsko-Rzeszowskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. W spotkaniu udział wzięli uczniowie realizujący innowację administracyjno-księgową.