15.01.2024 r. uczniowie z klasy I ch pod opieką p. Zofii Kozłowskiej uczestniczyli w zajęciach otwartych zorganizowanych przez Instytut Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uczniowie najpierw wysłuchali wykładu prof.  Krzysztofa Kukuły „Ekologia stosowana, czyli jak skutecznie chronić środowisko”. Mogli w zarysie poznać podstawowe zagadnienia, jakimi zajmuje się wydział oraz zostali zaproszeni do rozważenia kontynuacji dalszej nauki na wydziale przyrodniczym UR. Następnie, podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Jak znaleźć pożywienie, a samemu nie zostać zjedzonym? – relacje drapieżnik-ofiara i sztuka kamuflażu wśród zwierząt”, gdzie przez zastosowanie prostej gry dydaktycznej można było przeprowadzić bardzo ciekawą symulację obrazującą interakcje między organizmami w przyrodzie.

Jak zawsze zajęcia pobudzają ciekawość uczniów i poszerzają nasze horyzonty.

Czekamy więc na kolejne zaproszenie.