Dnia 18 marca br. w naszej szkole, poprzez sztukę staraliśmy się wyrazić to, co czujemy w dzisiejszej rzeczywistości oraz rozważaliśmy jak możemy pomóc sobie i innym w niej przetrwać. Dwa tygodnie przed wydarzeniem powstał jego scenariusz, który miał wyrazić niepokój, strach miłość, ale i nadzieję na to, że wspólnymi siłami można sprostać nawet tej bardzo trudnej rzeczywistości. Koordynatorkami projektu są: Anna Sitko-Ciupak, Katarzyna Kadyjewska, oraz Dorota Frańczak. Młodzież, która zaangażowała się w jego realizację, jej talent oraz dojrzałe podejście do niełatwego tematu, zupełnie przerosło oczekiwania organizatorów i widzów. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były Panie: Jadwiga Miąsik z Wydziału Edukacji UM Rzeszowa oraz Bernadeta Szczypta z Polskiego Radia Rzeszów.

Występującym uczniom dziękujemy za dostarczenie widowni niezapomnianych wrażeń, a szanownym gościom za uświetnienie naszej inicjatywy swą obecnością. Celem montażu słowno -muzycznego pt. „Nadzieja” było wsparcie akcji organizowanej prze Panią Karolinę Duży - „Podaruj lizaka dla dzieciaka”, której celem było zbiórka słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Wszystkie słodkości trafiły w dobre ręce i mamy nadzieję, że będą niewielką osłodą w bardzo trudnych dla dzieci chwilach.