W środę 4 października 2023 roku odbyła się kolejna, VI już edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie naszej szkoły wraz, pod opieką nauczycieli biologii włączyli się do akcji. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. W ten sposób uczestnicy nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny zielone, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. Inicjatywa ta odpowiada zatem zarówno na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, jak i na długofalowe zapotrzebowanie na budowę świadomego ekologicznie społeczeństwa.