Dnia 3 marca 2023 r. odbyła się Konferencja z rachunkowości zorganizowana przez naszą szkołę wraz z Politechnikę Rzeszowską im. I. Łukasiewicza oraz Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki. Konferencję otworzyli zaproszeni goście: pani Elżbieta Wolan - wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pani dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura – dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, pan Adam Kunior – wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, pan Krzysztof Stańko – pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju oraz pan Andrzej Karpiak – prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Oddział w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele przedmiotów ekonomicznych oraz uczniowie uczący się w zawodach technik rachunkowości i technik ekonomista z dwunastu szkół z województwa podkarpackiego.

Prelegentami konferencji byli:

• dr Alfred Szydełko prof. PRz, który poprowadził wykład z zakresu rachunkowości nt. „Korekty przychodów (kosztów) w porównawczym rachunku zysków i strat”
  • mgr inż. Bożena Domino, która poprowadziła wykład z zakresu podatków w świetle „Nowego Ładu”,
  • mgr inż. Barbara Mikutra-Turek, która poprowadziła warsztaty dla nauczycieli z zakresu rachunkowości.
Organizatorzy Konferencji:
Małgorzata Dziadzio-Świder