W ramach innowacji administracyjno-księgowej i administracyjno-skarbowej uczniowie klas ekonomicznych wzięli udział w kolejnym cyklu zajęć, tym razem stacjonarnych, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania.   Tym razem dr Jacek Rodzinka, dyrektor ds. Rozwoju Komercji Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSiZ z siedzibą w Rzeszowie, wyjaśnił uczniom podstawowe wielkości ekonomiczne i zależności zachodzące pomiędzy nimi. Okazuje się, że zarówno system ubezpieczeń społecznych jak i system ubezpieczeń gospodarczych uwzględnia wielu przepisów zawartych w różnych aktach prawnych a ich znajomość jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania we współczesnej gospodarcze rynkowej.

Tematem ostatniego spotkania w dniu 16 lutego 2023r. były emerytury. Szczególną uwagę zwrócono na czynniki, które mają bezpośredni wpływ na jej wysokość. Zmieniające się przepisy nie ułatwiają jej zaplanowania…