W dniu 28.03.2023 r. uczniowie IV klasy Technikum Logistycznego wzięli udział w finale XII edycji Ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach pn. „Liga Młodych Logistyków”. W finale rywalizowało 10 trzyosobowych zespołów, wyłonionych w pierwszym etapie, w którym uczestniczyło 260 drużyn z całej Polski. Etap finałowy składał się z 2 części. W pierwszej uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test wiedzy, a w drugiej zespołowo prezentowali swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa w magazynach dystrybucyjnych.

Zespół z naszej szkoły w składzie: Bartosz Łyszczarz, Arkadiusz Rak i Michał Wałach z klasy 4 dfg zajął miejsce tuż za podium. W indywidualnej klasyfikacji, w pierwszej części konkursu Michał Wałach zajął 4 miejsce. Kolejny członek zespołu Bartosz Łyszczarz został wyróżniony przez jury za sposób prezentacji. Jego wystąpienie zrobiło ogromne wrażenie zarówno na wszystkich uczestnikach, jak i na organizatorach.

Poziom wystąpień wszystkich uczestników był bardzo wysoki, wszystkie zespoły zaprezentowały się znakomicie, a o kolejności miejsc decydowały pojedyncze punkty.

Należy podkreślić, że udział w finale konkursu poprzedzony był wielotygodniowym przygotowaniem. Uczniowie analizowali stan szeroko pojętego bezpieczeństwa w magazynach dystrybucyjnych, dokonali diagnozy, zaproponowali nowatorskie rozwiązania oraz przygotowali prezentację, która została przedstawiona przed jury konkursu w siedzibie organizatora w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele przedmiotów logistycznych